Wrocław? Ciekawe dlaczego?

Autor WCD Dlaczego wrocławskie tramwaje są niebieskie? Dlaczego w fosie miejskiej pływają żółwie, a dworzec kolejowy przypomina wyglądem zamek? Dlaczego na Moście Tumskim wiszą kłódki, a Szermierz jest nagi? Dlaczego Halę Stulecia wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO?

Kiedy spacerujemy po Wrocławiu wszystko wydaje się znane i oczywiste. Jednak kiedy zaczynamy zadawać sobie pytanie „Dlaczego?”, okazuje się, że Wrocław jest nie tylko piękny, ale też pełen niespodzianek, zagadek i niezwykłych odpowiedzi.

Skąd pomysł na książkę?

Moja książka o Wrocławiu zrodziła się z pytań, jakie zadawali turyści, ale też ja sam, spacerując po tym pięknym mieście. „Wrocław? Ciekawe dlaczego?” to próba niekonwencjonalnego opowiedzenia o ciekawostkach i tajemnicach Wrocławia.

Przyjechałem do Wrocławia, a miasto od razu urzekło mnie swoją urodą, mimo widocznych wciąż jeszcze gruzów. Od razu poczułem się tu fantastycznie, widziałem wspaniałe teatry, z Laboratorium Grotowskiego na czele, operę, operetkę, pantomimę Henryka Tomaszewskiego, życie literackie, kulturalne, sport.

– Jan Miodek

Okładka WCDGdzie kupić?

Książka dostępna jest w wielu księgarniach
oraz punktach sprzedaży.

Można ją nabyć w sklepach stacjonarnych
i przez Internet.

„Wrocław? Ciekawe dlaczego?” znajdą Państwo
w jednym ze punktów dystrybucji – lista sklepów.